Skip to content Skip to footer
hizmetlerimiz

Noter onaylı yeminli tercüme hizmeti veriyoruz.

Noter tasdikli çeviri ya da noter onaylı çeviri, adından da anlaşılacağı gibi, tercüme işleminin sonrasında bir noter tarafından tasdik edilmiş olması gereken çeviri faaliyetine denmektedir.

Noter Tasdikli Çeviri Kimler Tarafından Yapılır?

Noter tasdikli çeviri işleminde, tercüme faaliyetini, bir noterde yemin zaptı olan çevirmenler gerçekleştirebilmektedir. Yemin zaptı olan çevirmenlerce gerçekleştirilen tercüme faaliyeti daha sonra çeviriyi yapan yeminli tercümanın yemin zaptının bulunduğu noter tarafından tasdik edilir. Böylece noter tasdikli tercüme faaliyeti nihaileşmiş olur.

T.C. Yasalarınca noter onaylı çeviri işlerinde sadece çevirmenler için yemin zaptı düzenlenebilmektedir. Çeviri firmaları ya da başka kurumsal yapılar için yemin zaptı düzenlenmez. Bu durumda da çeviri firmalarının kaşeleri yetkililerinin imzaları değil çeviriyi yapan antlı çevirmenin imzası geçerli olmaktadır. Çevirmenin kaşesi demek bir kurumsal yapının damgası demek değildir. Kaşeden kasıt yeminli çevirmenin standart olarak yazması gereken metindir. Ufak tefek farklılıklarla noterlerin çevirmenlerden yazmalarını istediği standart metinde, çeviri yapılan dil çiftinin yönü, belgenin orijinal olup olmadığı belirtilerek antlı çevirmenin çeviriyi doğru ve eksiksiz yaptığının beyanı yer alır.

Tüm dillerde Yeminli Noter tasdikli Tercümeler: Konusunda uzman ve noterden yemin belgeli tercümanlarımız tarafından tercüme edilen, yasal sorumluluk gerektiren tercüme hizmetimizdir.

Hemen Teklif Al!

Tercümesini istediğiniz dosyanızı bize mail atın 15 dakika içerisinde teklifimizi yapalım.

    Maksimum 5MB ve .docx, .pdf, .doc dosyaları desteklenmektedir.

    Size nasıl yardımcı olabiliriz?