Skip to content Skip to footer
hizmetlerimiz

Tüm dillerde simultane tercüme hizmeti veriyoruz.

Simultane çeviri hizmetine mi ihtiyacınız var? Tüm dillerde profesyonel simultane çeviri hizmeti veriyor. Simultane Tercüme için ücretsiz bir şekilde teklif alabilirsiniz. Simultane tercüme en hızlı şekilde deneyimli ve profesyonel sesli tercümanlar tarafından eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilip %100 müşteri memnuniyeti güvencesiyle hizmetinize sunuluyor. Simultane tercüme çözümleri için hizmet veren Arslan Tercüme, çeviri işlemlerinizi uygun fiyat ve kalite güvencesiyle hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Simultane Çeviri Nedir?

Eş zamanlı olarak da bilinen simultane çeviri, iki veya daha fazla dilin konuşulduğu organizasyonlarda ihtiyaç duyulan bir sözlü çeviri türüdür. Simultane çeviri yapılırken konuşmacı ile hemen hemen aynı anda çeviri işlemi gerçekleşir. Telsiz kulaklıklar gibi teknolojik aletlerin çeviri işlemi sırasında kullanılarak karışıklığın önüne geçilir. Simultane çeviri eş zamanlı olarak yapıldığı için hataya yer yoktur, bunun güvencesini almak adına genellikle tek kişi değil ekip halinde çalışılır.

Simultane çeviriye örnek olarak basın açıklaması yapan bir yabancı yetkilinin söylediklerinin ya da konferansta konuşma olan yabancı bir katılımcının söylediklerinin aynı anda tercüme edilip sözlü bir şekilde aktarılması verilebilir. Başarılı bir simultane çeviri için simultane tercüman ilgili alana hakim, etkili konuşma ve dinleyebilme becerilere sahip olmak zorundadır. Sözlü tercüme yapacak çevirmende olması gereken özelliklerin başında:

 • Çevirisi istenilen iki dilde de uzmanlık
 • Sözlü iletişim becerisi
 • Diksiyon
 • Dinlediğini anlayabilme
 • Analitik düşünebilme
 • Dakiklik
 • İlgili dillerle alakalı kültürel altyapı
 • Stresli ve zorlu şartlar altında çalışabilme.

Hemen Teklif Al!

Tercümesini istediğiniz dosyanızı bize mail atın 15 dakika içerisinde teklifimizi yapalım.

  Maksimum 5MB ve .docx, .pdf, .doc dosyaları desteklenmektedir.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?